Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  KalendarKalendar  Pretraži forumTraži  UupoomoćUupoomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Problemi
 Gradište Forum : GRADIŠTE : Problemi
Ikona poruka Tema: KARABALIĆ IN THE FIRE Odgovori Pošalji novu temu
GRADIŠTE FORUM
Autor Poruka
Buban
Gazda foruma
Gazda foruma
Avatar

Pristupio/la: 25.Siječanj.2003
Online Status: Offline
Poruke: 604
Citiram Buban Odgovorbullet Tema: KARABALIĆ IN THE FIRE
    Poslan: 05.Srpanj.2010 u 17:19
UDSKI EPILOG PROJEKTA ŽUPANJSKOG GRADSKOG MUZEJA STJEPANA GRUBERA - ETNOPARK “DRETVIĆEV STAN”
U svađi s ravnateljicom Muzeja, Dretvić odlučio prodati Stan
Objavljeno: 3.7.2010
ŽUPANJA - Kada je Gradski muzej u Županji uzeo u dugoročni najam dio stambenih i gospodarskih objekata na Dretvićevom stanu u blizini Gradišta kako bi ondje uredio etnopark, planovi su bili vrlo ambiciozni, pompozno je najavljivana turistička destinacija po kojoj će županjski kraj postati prepoznatljiv. Riječ je o rijetko sačuvanoj etnološkoj cjelini gdje se, osim tradicijske slavonske arhitektur
Juzbašić: Dretvić nas je sve zakočio
Prozvana ravnateljica Zavičajnog muzeja Stjepana Grubera u Županji Janja Juzbašić kategorički odbacuje Dretvićeve optužbe. “Cijeli projekt, u koji smo u proteklih šest godina uložili milijun kuna i toliko truda i koji je imao odličnu turističku perspektivu, zakočio je upravo Dražen Dretvić, koji nas je doveo u velike probleme. Zbog velikih dugovanja imovina mu ide na dražbu i mi u Muzeju skupa s Ministarstvom kulture trudimo se pronaći rješenje, zaštititi ono u što smo ulagali. Čak smo tražili i izdvajanje Stana iz prodaje na dražbi, ali upravo je on svima onima koji potražuju novac najzanimljiviji. Dražba je već trebala biti u svibnju, ali je odgođena za rujan. Angažirali smo i odvjetnika pa ćemo vidjeti”, pojašnjava gospođa Juzbašić. Ističe da će se, u slučaju da se Dretvićev stan proda bilo kome drugom osim državi, od kupca tražiti povrat uloženih sredstava.
e, sačuvala i izvorna namjena Stana. Prvi ugovor o najmu kolje** i okolnih štagljeva potpisan je 2003. godine, kojim je određeno da će se najamnina refundirati sredstvima koja Muzej uloži u etnopark, a uglavnom je riječ o nepovratnim potporama Ministarstva kulture.
U početku je sve dobro krenulo, Dretvićev stan počeo je primati i prve posjetitelje, koji su uživali u etnoambijentu okruženom šumom, a onda su počele prve nesuglasice vlasnika Dražena Dretvića iz Gradišta i ravnateljice županjskog Muzeja Janje Juzbašić. Situacija je postajala sve složenija, a kulminirala je Dretvićevom odlukom o prodaji Stana.
- Odlučio sam prodati imanje jer s gospođom Juzbašić više ne mogu pronaći zajednički jezik. U posljednje vrijeme događale su se vrlo ružne stvari, nije poštovala nekoliko odredbi ugovora, određene aktivnosti provodila je mimo mene iako u ugovoru jasno stoji da je za njih potrebna i suglasnost vlasnika Stana. Došlo je čak do toga da mi je poslala i inspekciju Ministarstva kulture optužujući me da sam narušio izgled kulturnog dobra, no ljudi su došli i uvjerili se da nije tako. Ravnateljica se počela sve bahatije ponašati, provoditi samovolju i smetalo joj je što ja uopće dolazim na vlastito imanje. Bilo je svakakvih situacija, dočekala su me čak i zaključana vrata objekata na Stanu... Zbog svega toga odlučio sam prodati Stan. Da sam znao što me čeka, nikada se ne bih upustio u ovako nešto - ustvrdio je Dretvić.
Ističe da je zbog ravnateljice Muzeja njegov Stan izoliran od svih turističkih događanja u županjskom kraju, Turistička zajednica ga potpuno ignorira i nije htjela čak postaviti ni smeđu signalizaciju kojom se označava njegova lokacija, a kamoli ga uvrstiti u projekt Cesta zlatne niti ili neki drugi. Budući da je riječ o kulturnom dobru pod zaštitom Ministarstva kulture, Dražen Dretvić je, kaže, Stan najprije ponudio lokalnoj samoupravi, točnije Vukovarsko-srijemskoj županiji, jer tako nalaže zakon. Ako država ne pronađe interes, Stan će na prodaju ponuditi drugim kupcima, a zainteresiranih je, doznajemo, poprilično.

Marija LEŠIĆ OMEROVIĆ
IP IP Logged
Inguan
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 27.Kolovoz.2006
Online Status: Offline
Poruke: 714
Citiram Inguan Odgovorbullet Poslan: 05.Srpanj.2010 u 22:33
"Akcija prodajemo hrvatsko i dalje aktivna"

Mišljenje prvo :
Kupiti neko strani ulagači pod maskom domaćih ljudi i onda to sve pretvoriti u nešto veće(zemlja, hoteli , ili slično)

Mišljenje dva :
Doći će se do te točke da se zapravo prodaje stan i dug kako to biva u kulturnim objektima diljem RH, (trava zarasti i ostati na tome)

Mišljenje tri :
Kupiti neko tko ima više u glavi nego u čaši i dogovoriti se  s Muzejom i srediti s  tim znakom da se zna da to postoji, tj. napraviti(vidjeti što treba da bi se dobio status i ta pločica/znak neki ) da bude ono pravo ETNO mjesto/lokacija kao što imaju okolna neka mjesta a ne ovakvo kako je sad stanje "drži na, ne daj"



http://www.vinkojovanovac.com | http://vinkojovanovac.com/blog
IP IP Logged
master Yoda
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 06.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 384
Citiram master Yoda Odgovorbullet Poslan: 06.Srpanj.2010 u 11:23
Isusa ti boga!
http://infoteka.hr/
IP IP Logged
choMa
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 08.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 525
Citiram choMa Odgovorbullet Poslan: 06.Srpanj.2010 u 22:38
Originalno napisano od master Yoda

Isusa ti boga!


Bolje da sam na tu minutu koliko sam to čito unišo u vakumiranu prostoriju bez ijednog fotona svijetlosti,više bih korisnih informacija apsorbiro.

IP IP Logged
Monsinjor Djipa
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 23.Studeni.2006
Online Status: Offline
Poruke: 195
Citiram Monsinjor Djipa Odgovorbullet Poslan: 07.Srpanj.2010 u 07:25
Moš mislit...
Sad ce se izgubit sigurno milijardu kuna...
I nepotrebnih minuta.
A kruh 5 kuna.
VidiJo sam Zdraleta.
Oćel' kiša?
Ma neće više.
Vole krave pasti travu.
Leluja se zavIJesa.
Svrbi me dupe.
PentiJum četvorka.
Svašta nešta.
Ti MOŽEŠ poslati nove teme u ovom forumu.
Choma je gej.
-Nije.
-Jesam.
:)
U bogovima svojim nek nikad ne nadju spas !!!
U ono vrijeme rece Isus apostolima : ''Odvadite mi za pljugu''
IP IP Logged
Odgovori Pošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ti ne možeš poslati nove teme u ovom forumu
Ti ne možeš odgovoriti na teme u ovom forumu
Ti ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš editirati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš kreirati ankete u ovom forumu
Ti ne možeš glasati u anketama u ovom forumu


Gradište.com

Čekajući da se učita stranica, potrošili ste 0.176 sekundi(a).