Aktivne temeAktivne teme  Ispiši listu članova forumaLista članova  KalendarKalendar  Pretraži forumTraži  UupoomoćUupoomoć
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Minus (-)
 Gradište Forum : GRADIŠTE : Minus (-)
Ikona poruka Tema: Zora se raspištoljio Odgovori Pošalji novu temu
GRADIŠTE FORUM
Autor Poruka
Buban
Gazda foruma
Gazda foruma
Avatar

Pristupio/la: 25.Siječanj.2003
Online Status: Offline
Poruke: 604
Citiram Buban Odgovorbullet Tema: Zora se raspištoljio
    Poslan: 25.Listopad.2009 u 13:15
Nema zaj***ncije sa Zorom, ... he he ..
 
Dimnjačar Čađo prijeti pištoljem
Objavljeno: 23.10.2009
BABINA GREDA - Zbog samo stotinjak kuna duga za dimnjačarske usluge, sve većem broju Babogredaca imovina odlazi na bubanj. Mještani su nezadovoljni radom dimnjačarske službe, a sve češće pritužbe i negodovanja stigli su i do općinskih čelnika koji razmišljaju o raskidu ugovora s Dimnjačarskim obrtom "Čađo" iz Županje. Njemu je bivši saziv Općinskog vijeća prošle godine dodijelio koncesiju za obavl
Ti će partizani platiti sve što su dužni - kuće na bubanj
Vlasnik dimnjačarskog obrta "Čađo" Zoran Đoić rekao nam je da ne želi uopće trošiti svoje riječi na Vukoviće. Na upit zna li da su Babogredci sve nezadovoljniji njegovim uslugama rekao je: "Ma što hoće ti partizani? Naučili su samo dobivati, a ništa ne plaćati. E, pa kod mene im to neće proći. Ja sam se borio za ovu državu i nitko nikome neće ni lipe dugovati. Tako će i ti partizani meni platiti sve što su dužni. Kuće će im na bubanj, pa neka se misle. Ja svoj posao radim kako treba. Neka mi netko u Babinoj Gredi kaže je li igdje došlo do ijednog požara zbog dimnjaka! E, pa nije! Nezadovoljni su oni ovrhama, a ne mojim radom", rekao je Đoić, upozorivši nas da nam slučajno ne padne na pamet nadodati nešto što on nije rekao.
Čađo viče da smo mu dužni platiti čistio ili ne, psovao nam i poručivao da je takve kao što smo mi on '91. godine rješavao po kratkom postupku, kažu mještani
janje dimnjačarske službe, a ugovor je potpisan na rok od pet godina. Komunalni redar početkom kolovoza izvijestio je zamjenika načelnika Željka Kopića o nepravilnostima u organizaciji i radu spomenutog koncesionara. Utvrdio je da krši odredbe ugovora te da, između ostaloga, Općini na uvid nije dostavljao kontrolnu knjigu koja mora sadržavati oznaku objekta, ime i prezime vlasnika, datum čišćenja, potpis vlasnika objekta kao i kartoteke dimovodnih objekata. Upozorio je na to da kao komunalni redar nije upoznat s načinom rada dimnjačarskog obrta "Čađo" te da nema saznanja u kojem vremenskom razdoblju obavlja čišćenje dimovodnih objekata, iako se obvezao informativnim letkom svoje korisnike upoznati sa svojim načinom rada, cijenama i uslugama.

“Čađo se ponaša kao kauboj”
- Prema zaprimljenim pritužbama mještana, dimnjačarska služba u Babinoj Gredi nije opremljena ni sredstvima za rad. Osim toga, dugovanja za obavljene usluge čišćenja od mještana potražuje preko suda, a da prethodno nema suglasnost od Općine Babina Greda, što predstavlja teško kršenje postojeće odluke", upozorava komunalni redar. I zamjenik načelnika Željko Kopić gotovo svakodnevno zaprima pritužbe svojih sumještana na račun dimnjačarske službe, o čemu je prije nekoliko dana izvijestio i članove Općinskog vijeća. Kopić tvrdi da "Čađo" ne podmiruje ni preuzetu obvezu o plaćanju naknade za koncesiju. Babogredci su ogorčeni ponašanjem vlasnika dimnjačarskog obrta Zorana Đoića, optužujući ga da se ponaša kao kauboj, bahato i arogantno i da ih verbalno vrijeđa prilikom posjeta. Na vlastitoj su koži, tvrde, to najbolje osjetili Franjo i Bara Vuković, roditelji šestero djece, čija su jedina primanja 1.020 kuna Franjine invalidnine. Zbog duga od 73,20 kuna, "Čađo" im je napravio zabilježbu na kuću i pomoćne prostorije, odnosno svu imovinu kojom raspolažu, a Općinski sud u Županji naložio im je i plaćanje parničnog postupka i pripadajuće kamate u iznosu od 1.711 kuna!

Franjo pred sudom i pretučen
- Sa Zoranom Đoićem prošli smo pravu kalvariju, a to što smo mi proživljavali nevjerojatno je da se danas događa u jednoj zemlji koja je na pragu ulaska u EU. Dolazio nam je u dvorište, kako je govorio, "na intervenciju" s pištoljem zataknutim o pojas, tražio da mu platimo, što smo odbili jer nam nije ni jednom očistio dimnjak. Vikao je da smo mu dužni platiti čistio ili ne, psovao nas, vrijeđao i poručivao da je takve kao što smo mi on '91. godine rješavao po kratkom postupku. Moj je sin u selu pokrenuo peticiju protiv dimnjačarske službe, koju je potpisalo nekoliko stotina građana. Nakon toga, Čađo me sreo u Županji, u blizini Prekršajnog suda, udario s leđa, srušio na tlo i brutalno pretukao. Razbijene sam glave, sav krvav, razderanih hlača i majice, otišao u policiju i prijavio ga", prisjeća se ogorčeni Franjo kojemu je Đoić prema nalogu suda dužan isplatiti odštetu. "Ne treba mi njegov novac, rekao sam odvjetniku kada uplata sjedne da se on namiri, a ostatak neka slobodno da u humanitarne svrhe", poručio je. Njegova supruga Bara kaže da je već nekoliko puta odlazila u Županju k odvjetniku podmiriti dugovanje, no svaki bi put kada bi skupila novac i došla platiti iznos duga bio je gotovo dvostruko veći, tako da je njihova imovina, tvrde, i dalje prepuštena na milost i nemilost županjskom dimnjačaru.

Marija LEŠIĆ OMEROVIĆ
IP IP Logged
bosut142
Matora kljusina foruma
Matora kljusina foruma
Avatar

Pristupio/la: 21.Srpanj.2006
Online Status: Offline
Poruke: 284
Citiram bosut142 Odgovorbullet Poslan: 26.Listopad.2009 u 21:31
Mislim da to nebi trebalo ici tako da se mora placati tromjesecno,polugodišnje ili većkako ide,nego jednostavno kada hocete čistiti dimnjak nazovete i narucite se i tada platite to ćiščenje,a ovo kako se radi je otimačina! Sleepy

Editiran od bosut142 - 26.Listopad.2009 u 21:32
Vi stegnite remen,bando lopovska
IP IP Logged
Odgovori Pošalji novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na forum
Ti ne možeš poslati nove teme u ovom forumu
Ti ne možeš odgovoriti na teme u ovom forumu
Ti ne možeš brisati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš editirati svoje poruke u ovom forumu
Ti ne možeš kreirati ankete u ovom forumu
Ti ne možeš glasati u anketama u ovom forumu


Gradište.com

Čekajući da se učita stranica, potrošili ste 0.125 sekundi(a).